KDE BYDLÍ ČAS

V roce 2022 měla premiéru inscenace dětského souboru Dramacentra Bezejména Kde bydlí čas. Příběh chlapce, který po dlouhém putování našel Ducha času přímo na divadelních prknech a v očích diváků, režírovala Miloslava Čechlovská. Hráli členové dětského souboru Bezejména (Linda Adamečková, Ríša Antonický, Klaudie Karpetová, Táňa Kričfalušijová, Mája a Kája Kunáškovy, Ája Matějíčková, Ema Měsíčková, Matěj Ondík, Kamča Pospíšilová, Natka Preibisch, Eliška Priščáková, Štěpánka Přenosilová, Anička Šemberová, Sofie Škachová, Johanka Těšínská, Míša Urbanová, Hana Vrtalová, Eliška Zajícová, Anička Zástěrová a Emča Zbránková).

Příběh je o hledání času, který nikdo nemá, o samotě uprostřed lidí, o rodičích, kteří nestíhají poslouchat své děti, o chlapci, který by „fakt chtěl být hodný“ a o divadelních prknech, které možná neznamenají svět, ale zcela určitě čas – čas, kdy dospělí poslouchají, co jim děti chtějí říct.

22. dubna 2022 soubor získal ocenění za jevištní pohyb a uchopení tématu na krajské přehlídce Dětská scéna Jablonec nad Nisou.

25. – 28. května 2022 soubor s inscenací vyhrál Mezinárodní divadelní festival Teatrrralki v Polsku.

Z krajského kola Dětské scény Jablonec nad Nisou 22. 4. 2022:

Inscenace Kde bydlí čas souboru Bezejména Liberec (vedoucí Miloslava Čechlovská), inspirovaná velmi volně stejnojmennou předlohou Vladimíra Škutiny, pracuje opět se stylizovaným pohybem a hlasem s minimem textu a přináší příběh kluka (oproti holčičce v předloze), na kterého nikdo nemá čas a on se ho tedy vypraví hledat. Milou pointou se stává nalezení Ducha času – hlava hlavního hrdiny vykoukne z věže rovnou do diváků, tady a teď je čas společně nalezen. Inscenace má přesný temporytmus, děti vytvářejí řadu vypovídajících situací i prostředí, doprovázených vlastními zvuky, jsou na sebe výborně naladěné a neotřele sdělují jasné téma. Soubor získal ocenění za jevištní pohyb a uchopení tématu.

Kateřina Schwarzová, Deník dětské scény 2022