WORKSHOPY 14. 4. 2024

Na této stránce je možné se přihlásit na workshop, který se koná v neděli od 9:00 do 12:00. Kapacita workshopů je omezena. Registrace se spustí 1. 4. 2024. Pokud se přihlásíte špatně nebo se rozmyslíte napište email na jakub.kubicek@dramacentrumbezejmena.cz. Do kolonky „soubor“ napište váš soubor, pokud nejste ze souboru, vyplňte jaká jste skupina (recitátor, cílová skupina…). Po tom, co se přihlásíte by se vám měla u formuláře zobrazit zpráva „Přihlásili jste se na událost.“

Karel Vostárek

doc. MgA. Karel Vostárek, narozen: 24. 9. 1951 Praha                
Výtvarník, scénograf, herec, režisér a sochař, absolvent DAMU.
Scénograf a režisér inscenací v Čechách i na Slovensku působil také v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Polsku a Mexiku, v České televizi a TV Nova. Působil mnoho let jako pedagog KVD DAMU Praha, Atelieru divadlo a výchova JAMU a VOŠ Herecká v Praze 

Maska - odkrývání skrytého II

Praktická dilna, ve které nahlédneme do tajemného světa masek. V úvodu se seznámíme s různými typy masek a vysvětlíme si, co všechno je a co se může stát maskou. Každý účastník dílny si bude moci vyrobit vlastní masku. Ve druhé části společně \\\\\\\"vezmeme za kliku\\\\\\\" pomyslných dveří a vstoupíme do magického kruhu - na scénu, kde se vše může proměňovat. V rámci jednoduchých cvičení v maskách si prakticky vyzkoušíme, jak se maska chová na jevišti. Také jak působí \\\\\\\"ven\\\\\\\" na diváky, ale i \\\\\\\"dovnitř\\\\\\\" na toho kdo v ní hraje.

Datum konání: 14. 4. 2024 08:45 - 14. 4. 2024 10:55

Lektor: Karel Vostárek

Místo konání: Palác Liebig

Registrace již byla ukončena.


Ondřej Kolín

Český herec. V roce 2019 nastoupil do souboru Šaldova divadla v Liberci. Ondřej Kolín je nejen hercem, ale i hudebníkem, improvizátorem, skladatelem… Rád si zahraje na jakýkoli hudební nástroj.

Herecká improvizace

Co to znamená improvizovat? Jak oživovat svůj herecký projev? Může si herec hrát jako dítě? Proč je důležité tělo herce a jeho představivost? To a mnohem více si můžete na svou kůži vyzkoušet s Ondřejem Kolín, hercem libereckého divadla!

Datum konání: 14. 4. 2024 08:55 - 14. 4. 2024 11:05

Lektor: Ondřej Kolín

Místo konání: Palác Liebig

Registrace již byla ukončena.


Ivana Sobková

Pedagog Divadelní fakulty AMU, Pedagogické fakulty UK a literárně dramatického oboru ZUŠ Štítného Praha 3. Lektorka vzdělávacích kurzů pro dospělé. Vedoucí souboru KUK! (www.kukdivadlo.cz) sdružujícího dětské a mladé soubory, které se pravidelně účastní celostátních i zahraničních divadelních přehlídek.

NÁPAD, MYŠLENKA, AKCE… II

Herecká cvičení, improvizační dovednosti, hledání tématu a možností jeho divadelního ztvárnění... inspirace a otázky... prostor, pohyb, emoce, situace, čas a tvar...

Datum konání: 14. 4. 2024 08:55 - 14. 4. 2024 11:05

Lektor: Ivana Sobková

Místo konání: Palác Liebig

Registrace již byla ukončena.


Anna Tretiagová

Anna Tretiagová je absolventska VOŠ Evropská, v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika a také absolventka bakalářského studia na KVD DAMU. Nyní studuje na KVD v magisterském programu, působí jako pedagožka v MŠ a ZUŠ, věnuje se aktivně divadlu a hudbě. Skládá autorskou hudbu pro divadelní inscenace a choreografie a pořádá hudebně-divadelní workshopy s looperem pro děti a dospívající.

Loopuj! II

Víte, co je to smyčkování? Nebo co je to looper? Jestli nevíte, tak to nevadí! Protože na workshopu Loopuj! se to dozvíte a věřte mi, že pak všichni budete chtít looper domů. Společně se ponoříme do světa plného hudby, dechu, zvuků, rytmu a harmonie. Workshop je otevřený pro všechny, kteří se nebojí využít síly hlasu a rytmizování, ale nebojte, na své si přijde každý. Vysvětlíme si principy smyčkování, práce s looperem a propojíme divadelní techniky s hudebními.

Datum konání: 14. 4. 2024 09:05 - 14. 4. 2024 11:15

Lektor: Anna Tretiagová

Místo konání: Palác Liebig

Registrace již byla ukončena.


Natálie Vacková

Natálie se věnuje se interpretaci, vedení workshopů, tvorbě choreografických projektů pod kolektivem Dočasná Company, pohybové spolupráci a uměleckým konzultacím. Věnuje se také produkční činnosti. Je absolventkou bakalářského oboru choreografie na pražské HAMU a čtyřletého oboru současného tance a tvorby na konzervatoři Duncan Centre. V rámci svého studia absolvovala SNDO Intensive Course na Amsterdam University of the Arts a mnoho dalších pohybových workshopů v Česku i zahraničí.

Základy současného tance - principy floorworku a akrobacie II

V lekci zvědomíme své tělo, posílíme střed těla a zapracujeme na koordinaci pohybu v prostoru. Budeme pracovat hodně na zemi a se zemí. Zaměříme se též na periferie těla a do floorworku zapojíme i lehké akrobatické prvky.

Datum konání: 14. 4. 2024 09:05 - 14. 4. 2024 11:15

Lektor: Natálie Vacková

Místo konání: Palác Liebig

Registrace již byla ukončena.


Jan Jedlinský a Markéta Coufalová

Markéta Coufalová je absolventkou DAMU oboru činoherního herectví. Byla členkou divadla Kašpar v Celetné i divadla F. X. Šaldy. Jako lektorka dramatické výchovy působila v ZUŠ Liberec a v Dramacentru Bezejména.

Jan Jedlinský je absolventem JAMU v Brně oboru činoherní herectví. Byl členem divadla F. X. Šaldy v Liberci. Nyní působí jako lektor Dramacentra Bezejména.

Vnímání všemi smysly jako věčný zdroj inspirace II

Hravý divadelní workshop zaměřený na rozvoj vnímání na různých úrovních (svého těla, nejrůznějších vnějších podnětů).V neposlední řadě se budeme věnovat i vnímání hereckého kolegy a naladění se na ostatní i v rámci celé skupiny.

Datum konání: 14. 4. 2024 09:15 - 14. 4. 2024 11:30

Lektor: Jan Jedlinský, Markéta Coufalová

Místo konání: Palác Liebig

Registrace již byla ukončena.


Roman Černík

Roman Černík je pedagog (DAMU Praha a Západočeská univerzita v Plzni), který se zaměřuje na rozvoj tvořivého potenciálu prostřednictvím dramatické výchoivy i  svébytné umělecké tvorby. Roman Černík je též režisérem a dramaturgem a uměleckým šéfem kulturního prostoru Moving Station a kurátorem aktivit Dramacentra Johan. 

Naslouchat stěnám II

Cílem tvůrčí dílny bude prostřednictvím praktické zkušenosti ověřit metody a techniky práce s prostorem jako dramaturgem, scénografem a režisérem možného inscenačního tvaru. Základním úkolem bude ohledávání možností místa, výběr konkrétní lokace.

Datum konání: 1. 4. 2024 09:15 - 10. 4. 2024 11:30

Lektor: Roman Černík

Místo konání: Palác Liebig

Registrace již byla ukončena.