O sboru

Studentský pěvecký sbor Altitudo vznikl v roce 2017 jako studentské oddělení dětského pěveckého sboru Výšinka. Oba sbory vedla Miloslava Čechlovská, na klavír doprovázeli Jan Dušek a Vilém Valkoun. Téměř všichni zpěváci Altituda byli odchovanci Výšinky a proto je třeba krátce zmínit i tento sbor jako kořeny Altituda.

Výšinka fungovala od roku 2001 na ZŠ Aloisina výšina v Liberci. Z malého školního sboru postupně vzniklo sborové studio, kde ve čtyřech odděleních zpívalo 140 dětí. Za úspěchy posledních let lze považovat zlatou medaili na Evropském festivalu mládeže Neerpelt 2018 (Belgie), zlaté pásmo v celostátní soutěži Porta musicae Nový Jičín 2016 a další. Sbor nahrál několik CD: A-písmenko pro tebe, Výšinka zpívá díla autorů 20. století, Zlomjazýčky a další. Nahrál dvě DVD sborových oper. Především však vychoval stovky mladých zpěváků, z nichž někteří vytvořili sbor Altitudo.

Altitudo se může pochlubit úspěchy na našich i mezinárodních soutěžích. Dvě zlaté medaile na Evropském festivalu mládeže Neerpelt 2018 (Belgie), 2 zlaté medaile na mezinárodním festivale Festa musicale Olomouc 2019 (zde vedl soubor kromě Miloslavy Čechlovské i Daniel Hutař) a další – viz ZDE